Pálení čarodějnic

Spoustu záhadných formulí a kouzelných zaříkadel se děti z I. a II. oddělení ŠD naučily během pátečního čarodějnického řádění v lese. Po vydatném obědě se děti v převlecích za čarodějnice a čaroděje vydaly na Ježník a odtud pěšky na Ježkův palouk, kde bylo pro děti připravené zábavné odpoledne. Na všechny čekal velmi těžký úkol.

Spoustu záhadných formulí a kouzelných zaříkadel se děti z I. a II. oddělení ŠD naučily během pátečního čarodějnického řádění v lese. Po vydatném obědě se děti v převlecích za čarodějnice a čaroděje vydaly na Ježník a odtud pěšky na Ježkův palouk, kde bylo pro děti připravené zábavné odpoledne. Na všechny čekal velmi těžký úkol.

Po skupinkách pátraly děti v lese a snažily se najít doupě zlé čarodějnice Kazimíry. Pátrači to byli velmi dobří, protože v trnitém klestí, kde na děti číhala, ji objevily všechny děti. Za odměnu narostla všem dětem na nose velká červená bradavice. Naučili jsme se společně čarodějnický tanec a pomocí zaříkadla jsme vypudili Kazimíru z lesa na louku.

Potom už jen stačilo zapálit ohnivou fatru o čarodějku upálit. Na svačinku si děti opekly buřtíky, které jim přibalily šikovné maminky. Na závěr byla všechna děvčata pasována na pravé čarodějky a byl jim předán čarodějnický glejt a medaile za odvahu. Nechyběla ani sladká odměna.

Počasí se vyjasnilo,
kouzlo se nám podařilo,
čarodějka už zas letí,
zpátky domů na koštěti.

Příště už se zas těšíme,
že si trošku zakouzlíme.
Kouzla, čáry, magie,
na to vše nás užije.

Dětem patří veliká pochvala, že vše zvládly na jedničku i v takovém letním počasí.

Text a foto: B. Šrubařová

Archivy