Objeli jsme svět za 80 dní

Kdo by neznal knihu Cesta kolem světa za 80 dní od známého francouzského spisovatele Julesa Verna, autora dobrodružných románů a zakladatele vědeckofantastické literatury. Mnozí z nás tuto knihu s napětím četli, putovali po boku anglického bohatého džentlmena Philease Fogga a jeho sluhy Passepartoutea, ovšem žáci 2. stupně naší školy se jeli podívat na adaptaci tohoto románu do Slezského divadla v Opavě.

Kdo by neznal knihu Cesta kolem světa za 80 dní od známého francouzského spisovatele Julesa Verna, autora dobrodružných románů a zakladatele vědeckofantastické literatury. Mnozí z nás tuto knihu s napětím četli, putovali po boku anglického bohatého džentlmena Philease Fogga a jeho sluhy Passepartoutea, ovšem žáci 2. stupně naší školy se jeli podívat na adaptaci tohoto románu do Slezského divadla v Opavě.

I když hra trvala téměř 2 hodiny, měla spád a napětí, tak jako to u Julesa Verna známe. Mnozí z nás poznali herce opavského divadla, s nimiž jsme se mohli setkat loni ve hře Sluha dvou pánů. Návštěva tohoto divadla v jarním období se pro nás stala již tradicí. Vždy si odnášíme bohatý kulturní zážitek nejen ze samotného představení, ale také z celkové atmosféry dne, která je velice slavnostní. Kdy jindy se totiž sejdou všichni učitelé a žáci do takové míry svátečně oblečeni?

Už teď jsme zvědaví, z jaké nabídky si budeme moci vybrat představení pro příští školní rok.

Text a foto: S. Seidlová

Archivy