Pražská 25ka odstartována!

Zpravodajství pro všechny, kteří očekávají zprávy z našeho hlavního města.

Den první: Řízky a Národní divadlo

Letošní expedice byla odstartována v neděli 20. května 2012 v 7:09 s názvem „Pražská 25ka”. Po cestě do Olomouce s ČD studovali žáci pojmy nezbytné k přežití v Praze. Současně byly vyhlášeny osvědčené soutěže „Ulov si svou celebritu” a „Foto dne”. V Olomouci jsme očekávali příjezd žlutého vlaku REGIOJET. Už jsme se obávali, že zde staví jen na znamení , protože předchozí dva vlaky kolem nás jen projely. (Byly totiž nákladní.) Nakonec jsme se dočkali a vlak nás nezklamal. Růžovoučký průvodčí nám rozdal vodu a kávu zdarma, jen „Psí kusy” jsme odmítli s konstatováním, že ty nám zaručeně připraví naše zlatíčka! Nezklamali ani někteří účastníci zájezdu – viz pochvala dne.

Praha nás uvítala sluníčkem a čistým hotelem, do kterého nás od stanice metra Střížkov zavedla paní Jindra V. Díky rychlému tempu úklidového personálu jsme se již po 2 hodinách mohli ubytovat a vyrazit do Leteckého muzea v Kbelích. Prolítli jsme vystavené exponáty a vrátili se na hotel . Hádejte, co bylo na večeři!!! Správně! Řízky!

Po večeři jsme vyzkoušeli v praxi pojmy Zrychlený přesun a Spěcháme (dále už jen ZP a S) a doběhli do Národního divadla právě včas. Cestou jsme ulovili první celebritu – Zdenu Tichou/Suchou z ordinace – Danu Morávkovou. Po představení „Naši furianti” jsme obklíčili služební východ budovy ND a čekali… Dočkali jsme se! Nahodili jsme pruty do budovy a tahali jednu rybu za druhou – Mirka Donutila, Jirku Štěpničku a neodolatelného (někteří vysvětlí doma sami ) Honzu Dolanského .

Při návratu do hotelu se k nám připojila 25. členka expedice Pražská 25ka, která z mistrovství ČR ve skupinových tancích přivezla zlatou medaili.

Zvládnutí pojmů: ZP a S 1*

Hláška dne: Nikola S.: „Paní učitelko, úplně teoreticky, kdybychom byli hodní, mohli bychom se jít podívat do nějakého obchoďáku?”

Hláška dne II: Dotaz pronesený ve 22.00 u ND: Adéla H.: „Paní učitelko, a dáte nám přečíst článek z dneška?”

Gentlemani dne: Tomáš V., Honza Z. a Dominik M. za pomoc se zavazadly

Pochvala dne: Barča M. a Iveta K. za krmení pedagogického dozoru (řízky i chleba čerstvé – obojí vynikající!)

Pochvala na dálku: Posíláme panu třídnímu učiteli Martinu K. za tříletý vzorný výcvik třídy v nošení zásob pro pedagogický dozor – nenechají vedení expedice umřít hlady (souvisí s pochvalou dne).

  

 

Text a foto: Hana Wiedemanová, Romana Janková, Filip Andziol, žáci 8.A, B, M

Archivy