Pražská 25ka: Den druhý

Pondělí – den druhý: Jak se ze dne na den stát známou osobností

Chcete si přečíst návod?

Jak se ze dne na den stát známou osobností?

Chcete si přečíst návod?

• Stihnout ráno snídani a pořádně se najíst (dnešní pestrou snídani někteří nestihli z důvodů špatné paměti – a nepozornosti při rozdávání pokynů)

• Být včas na zahájení akce (v 8:15 na recepci se všemi potřebnými věcmi – referát, propiska, deštník, doklady, …)

• Být vyčůraný (mít prázdný močový měchýř, ne být chytřejší než pedagogický dozor)

• Zformulovat myšlenku (vlastními slovy odpovědět srozumitelně, jasně a nahlas na otázku, a souvisle mluvit na zadané téma bez papíru. Seznamovali jsme své spolužáky se svými referáty)

• Být ve správnou chvíli na správném místě ( zdánlivě jednoduchý úkol: sraz za 15 minut na zeměpisné souřadnici byl pro některé velkým problémem. Někteří nakonec stanuli na správném poledníku a někteří se dokonce domnívali, že stojí na pražském rovníku.)

• Neplést si důležité pojmy (některá naše zlatíčka dosud neovládají pojmy důležité k přežití v Praze, např. Místo srazu je to, které určí pedagogický dozor – v tomto případě poledník , a ne lavičky)

• Být věrný (jako ocelový visací zámek na Mostě zamilovaných pod Karlovým mostem)

• Projít náročnou Královskou cestou až na Hrad (od Prašné brány jsme prošli Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí, pokračovali na Karlův most, Malostranské náměstí a Nerudovou ulicí na Hrad)

• Být disciplínovaný (ukázku disciplíny nám předvedla Hradní stráž při svém střídání na prvním nádvoří Pražského hradu v pravé poledne)

• Dostat se i tam, kam jiní nemohou (při komentované prohlídce jsme se dostali i do podzemních prostor Katedrály svatého Víta, kde jsou uloženy ostatky významných českých králů. Zaujaly nás i kopie Korunovačních klenotů a nově zrekonstruovaná Zlatá ulička)

• Umět pozovat pro fotografy, nejen pro domácí, ale i zahraniční (viz foto)

• Umět projít přes bezpečnostní rám aniž by” pípal” (při vstupu do Senátu ČR jsme prošli rentgenem a polovina z nás pípala)

• Správně pokládat otázky a nebát se komunikovat (položili jsme spoustu otázek průvodkyním jak na Hradě , tak později v Senátu)

• Dodávat tělu vyváženou stravu (po cestě na hotel jsme doplnili zásoby v místním supermarketu ve formě chipsů a sladkých nápojů, ale o bílkovinu v mase na večeři jsme nestáli)

• Být odvážný (po večeři jsme se projeli na bobové dráze Prosek s nočním výhledem na Prahu)

Hlášky dne:

Dominik M. na otázku, jaká výtvarná technika je použita na Domu U Minuty odpověděl: “Silné škrabání”.

Adéla H: “My jsme se vyfotily s tím živým strážníkem, ale on byl opravdu živý.”

Borec dne: Honza D: za vynesení kabelek a batohů děvčat na Pražský hrad

Pochvala celé Pražské 25ce: dokonalé zvládnutí pojmů Jdeme, ZP a S a za zvládnutí dnešního náročného programu

Průběžné vedení v soutěži „Ulov si svou celebritu” patří Ivetě K . a Dominice P. za fota s celebritami : D. Morávková, J.Štěpnička, J.Dolanský a M. Donutil

Průběžné vedení v bodované výukové soutěži patří skupině Kuřata s 31 body.

Text a foto: Hana Wiedemanová, Romana Janková, Filip Andziol, žáci 8.A, B, M