Výtvarná soutěž Mikroregionu Krnovsko

V měsíci červnu na naší škole proběhla výtvarná soutěž Mikroregionu Krnovsko s názvem „Víme, kde bydlíme, co máme zajímavého, co umíme…“ Soutěž byla určena pro děti  4. a 5. tříd. Děti měly za úkol nakreslit zajímavé místo, budovu nebo památku svého města  či blízkého okolí.

V měsíci červnu proběhla na naší škole výtvarná soutěž Mikroregionu Krnovsko s názvem “Víme, kde bydlíme, co máme zajímavého, co umíme …”Soutěž byla určena pro děti 4. a 5. tříd. Soutěžící měli za úkol nakreslit zajímavé místo nebo památku svého města či blízkého okolí. Všichni čtvrťáci a páťáci se pustili do nelehkého úkolu. Techniky byly libovolné. A tak vznikla velkolepá výtvarná dílka.

Komisi  pro vyhodnocení  základního kola soutěže tvořily paní učitelky:  Jiroušková, Matějková, Grigorová, Franková a Bokischová a při svém nelehkém rozhodování vybrali tyto finalistky:

1. místo si vykreslila TARA VÍCHOVÁ z  5.A  (výhled na kostel Panny Marie Sedmibolestné)

2. místo patří výtvarnici ADÉLE KARMELITOVÉ z  5.A (Cvilínská  rozhledna)

3. místo si svým výtvorem zajistila  NATÁLIE TOBIÁŠKOVÁ z  5.A ( kostel sv. Martina)

Ve čtvrtek 28. 6.byly všechny naše výtvarnice – finalistky pozvány do obřadní síně krnovské radnice, kde jim byly slavnostně předány paní Mgr. Alenou Krušinovou, předsedkyní Mikroregionu Krnovsko, věcné ceny.

Tím ale výtvarná soutěž nekončí !!!

Výtvory našich děvčat budou zarámovány a vystaveny na obecním úřadě a nejlepší práce čeká zveřejnění ve stolním kalendáři na rok 2013.

Také ostatní práce nepřišly na zmar, už teď zdobí chodby naší školy.

Držme našim nadaným výtvarnicím palce, možná o nich ještě uslyšíme…

Text a foto: H. Grigorová a J. Hlaváčková

Nejnovější příspěvky
Archivy