Kaštánkové odpoledne

Jak pomoct zvířátkům v lese před zimou? Tuto otázku jsme si položili s dětmi a dohodli jsme se, že bychom mohli pro zvířátka něco udělat. Domluvili jsme se s panem Skopalem, aby nás pustil na městské koupaliště, kde je hodně stromů s kaštany a žaludy.

Jak pomoct zvířátkům v lese před zimou? Tuto otázku jsme si položili s dětmi a dohodli jsme se, že bychom mohli pro zvířátka něco udělat. Domluvili jsme se s panem Skopalem, aby nás pustil na městské koupaliště, kde je hodně stromů s kaštany a žaludy.

A tak v pátek 19.10. jsme dostali klíče a vyrazili na koupaliště. Děti byly nadšeny, že uvidí koupaliště z jiné stránky, než jsou zvyklé. Nešly se koupat, ale pomáhat zvířátkům – sbírat kaštany a žaludy. No i když zrovna ten den bylo opravdu nádherně a některé děti napadlo, že by se dalo i koupat. Ale samy viděly, že bez vody v bazénech to ani nejde.

Ale když uviděly tu hromadu popadaných kaštanů, tak se do sběru pustily s obrovskou chutí a za chvíli měly tašky plné. Samozřejmě jsme se tam i proběhli a zahráli si nějaké ty hry.

Za dobře vykonanou práci děti dostaly sladkou odměnu a samozřejmě kaštánkovou medaili.

Všem dětem moc děkujeme a těšíme se už na příští akci.

Text a foto: M.Košinarová, D.Gebauerová

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy