Klokan doskákal v říjnu

Již podruhé se na naší škole konala soutěž Přírodovědný klokan. Této soutěže se účastní žáci osmých a devátých tříd. V soutěži nejde pouze o znalosti z přírodopisu, jak by se mohlo z názvu zdát. Žáci si musí poradit také s úkoly z fyziky, chemie a matematiky. Zahrnuty jsou také logické příklady a úlohy z praxe.

Již podruhé se na naší škole konala soutěž Přírodovědný klokan. Této soutěže se účastní žáci osmých a devátých tříd.

V soutěži nejde pouze o znalosti z přírodopisu, jak by se mohlo z názvu zdát. Žáci si musí poradit také s úkoly z fyziky, chemie a matematiky. Zahrnuty jsou také logické příklady a úlohy z praxe.

Naši žáci soutěžili v kategorii Kadet. Letošního ročníku se zúčastnilo 115 žáků. Na prvním místě se umístili dva žáci se stejným počtem bodů Tomáš Ponížil z 8.BVáclav Chrobák  z 9.B. Oba žáci získali 64 bodů z maximálního počtu 120 bodů. Na třetím místě se umístil David Mečár z 9.M se ziskem 62 bodů.

Všem účastníkům soutěže děkujeme za účast a vítězům gratulujeme k úspěchu. Školní výsledky byly odeslány ke srovnání s ostatními žáky z celé republiky.

Celkové výsledky Přírodovědného klokana na naší škole si můžete prohlédnout zde.

Vyzkoušet si kategorii Kadet můžete zde.

Text: I.Štěpánková

Archivy