V češtině se vraždilo!

Kdo by 30. října, první hodinu, vešel do 7.M, mohl by být svědkem hned dvou záhadných vražd! První obětí bylo hyperaktivní dítě, které údajně stálo u lavice a zplna hrdla křičelo. Jeho unavená matka si s ním nevěděla rady a slovy „Pojď si proň ty Polednice, pojď, vem si ho hříšníka!“ zavolala tuto tajemnou bytost.

Kdo by 30. října, první  hodinu, vešel do 7.M, mohl by být svědkem hned dvou záhadných vražd! První obětí bylo hyperaktivní dítě, které údajně stálo u lavice a zplna hrdla křičelo. Jeho unavená matka si s ním nevěděla rady a slovy „Pojď si proň ty Polednice, pojď, vem si ho hříšníka!“ zavolala tuto tajemnou bytost. Teď tu máme několik nejasností. Kdo vlastně je ta Polednice a kdo ve skutečnosti dítě zamordoval?

Druhou obětí se stala přadlena Dora, kterou ze závisti zavraždila nevlastní sestra s macechou. Důmyslnou vraždu odhalil až zlatý kolovrat, který samy vražedkyně vyměnily za oči a hnáty jejich Dory…

Ve skutečnosti jsme zdramatizovali dvě balady z Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Bylo to opravdu věrohodné, všechny skupiny si připravily kostýmy, aby se přiblížily skutečnosti. Při zhlédnutí těchto „hororů“ nám běžel mráz po zádech.

text: J. Handlířová, foto: T. Halíř

Archivy