Jaké je to být poslancem?

Vyzkoušet si to na vlastní kůži mohly v úterý 27. Listopadu dvě zástupkyně Žákovského parlamentu naší školy Markéta Vlachová a Johana Handlířová, které byly vybrány, aby prezentovaly v PSP ČR projekt našeho parlamentu.

Do Prahy jsme se vydaly už v pondělí. Jely jsme Regiojetem a přes malé komplikace jsme si cestu užily. Večer jsme se byly podívat na divadelní představení „Pán z Prasečkova“. Po krátkém bloudění Prahou jsme došly až ke KORZU, kde jsme měly přespat. Ve velmi malé místnosti nás spalo asi 18, při vstávání měl každý radost, že je celý. Hned ráno po výtečné snídani jsme se vypravily do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR. Jako první předváděly S.O.S. parlamenty projekt „Škola pro demokracii“. Pak následovala diskuze s poslanci Miroslavem Petráněm, Jiřím Šlégrem a předsedkyní Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Annou Putnovo. Poté nás čekal veletrh uskutečněných projektů, se kterými se přijely pochlubit žákovské parlamenty z celé České republiky. Soutěžilo se ve třech kategoriích: Hezké tablo, Důležitý projekt, Inspirativní projekt. Žádné z ocenění jsme sice nedostaly, přesto se náš projekt mezi ostatními neztratil. Na závěr jsme byly na slavnostním obědě a hurá domů!!!

 

 

text: Johana  Handlířová

 foto: Hana Wiedemanová 

Archivy