Jeli jste někdy do Opavy přes Brantice?

A jak to všechno začalo ?

Jeli jste někdy do Opavy přes Brantice?
Nám se to podařilo! Možná nechápavě kroutíte hlavou a říkáte si, že to možné není, protože na Opavu se přece jede opačným směrem….
V pondělí 21. ledna jsme vyrazily do Opavy na regionální soutěž „Mladý Demosthenes“. Když jsme přišly na nádraží, vlak už tam stál. Nasedly jsme do jednoho z vagonů, pohodlně jsme se usadily a vlak se pomalu rozjel…. „To snad ne!“ Blesklo nám hlavou. Podívaly jsme se ještě jednou z okýnka a pak se zděšenými výrazy na sebe. „Jedeme směrem na Olomouc,“ napadlo nás a vzápětí nám to potvrdila i paní průvodčí. Vystoupily jsme v Branticích a přemýšlely, co budeme dělat dál. „Jak se dostaneme do Opavy? Stihneme soutěž?“
Naše starosti vyřešil tatínek od Patricie, který nás zavezl až do Opavy.

text: Johana Handlířová

Archivy