Což takhle dát si…několik otázek ze zeměpisu?

Zvládnu to? Umím zeměpis? Tyto otázky si kladli, ve středu 13.2. před školním kolem zeměpisné olympiády, všichni jeho účastníci. Zvládnout 2 testy za 45 minut, s atlasem i bez něj, s co největším počtem správných odpovědí, se pokusilo celkem 74 žáků ve třech kategoriích. 13 šesťáků v kategorii A, 22 sedmáků v kategorii B a 39 osmáků a deváťáků v kategorii C.

Nebylo to snadné, ale přesto z každé kategorie vzešel vítěz, který se za odměnu zúčastní okresního kola. Ohromit porotu svými znalostmi v okresním kole zeměpisné olympiády, která se koná 14.března 2013 v SVČ Méďa, půjdou vítězové kategorie A Jan Pokorný ze 6.B, kategorie B Johana Handlířová ze 7.Mkategorie C Simona Havelková z 9.M.

Druhá místa byla obsazena žáky: Janem Vlachem (6.M), Richardem Masařem (7.B) a Davidem Pokorným (8.M).

Na třetím místě se umístili: Anna Smékalová (6.M), Benjamin Fojtík (7.M) a Natalie Kaufmanová (9.A). Všem jmenovaným blahopřejeme za skvělé umístění.

Ostatní výsledky, včetně počtu získaných bodů, si přečtěte zde: kategorie Akategorie B, kategorie C

Všem zúčastněným děkujeme za účast a těm nejlepším budeme držet palce ve čtvrtek 14. března.

Za kabinet zeměpisu Romana Janková