Recitujeme rádi…

V posledním únorovém týdnu proběhlo již tradiční školní kolo recitační soutěže také na 1. stupni. Přehlídky se letos zúčastnilo přes 50 mladších a začínajících, ale i starších a již zkušenějších recitátorů.  Úryvky z poezie a dětské prózy, které děti zarecitovaly, nás, posluchače obohatily a mnohdy i pobavily a rozesmály… 

V posledním únorovém týdnu proběhlo již tradiční školní kolo recitační soutěže také na 1. stupni. Přehlídky se letos zúčastnilo přes 50 mladších a začínajících, ale i starších a již zkušenějších recitátorů.  Úryvky z poezie a dětské prózy, které děti zarecitovaly, nás, posluchače obohatily a mnohdy i pobavily a rozesmály…  Recitátoři nám k poslechu a zamyšlení nabídli verše českých klasiků, moderní poezie, ale také úryvky současných autorských pohádek a dobrodružných próz. A které děti svým přednesem zaujaly v letošním roce porotu nejvíce?

Kategorie 1. tříd

1.místo          Jáchym Odstrčil (1.B)

2.místo          Klára Nováková (1.B)

3.místo          Natálie Zamarská (1.A)

Kategorie 2. tříd

1.místo          Kateřina Šlosarová (2.A)

2.místo          Agáta Baťová (2.B)

3.místo          Natálie Kratěnová (2.B)

Kategorie 3. tříd

1.místo         Viktorie Foksová (3.C)

2.místo         Jiří Kovář (3.B)

3.místo         Miriam Raidová (3.A)

Kategorie 4. tříd

1. místo          Karolína Svrčinová (4.C)

2. místo          Natálie Kukelková (4.B)

3. místo           Janis Simichanidis (4.C)

Kategorie 5. tříd

1. místo          Petra Jiroušková (5.B)

2. místo          Vilém Hlavsa (5.B)

3. místo          Kristýna Gabajová (5.A)

Chvíle čekání na rozhodnutí poroty zpestřilo taneční vystoupení dívek ze třídy 4. C a také hádanky, kterými si děti ověřily své znalosti hlavně ze světa pohádek. Všem postupujícím dětem – Jáchymovi, Viktorce, Jirkovi, Karolíně a Petře, kteří se 13. března zúčastní okresního kola recitační soutěže v DDM Méďa, držíme pěsti.  

Text a foto: M. Galušková, J. Matějková

 

Archivy