Zdravá pětka

O tom, co je zdravé jíst a pít a co naopak ne, se dozvěděli prvňáčci naší školy na besedě nazvané „Zdravá pětka.“ Všechny zdravé potraviny nejdříve poznávali v potravinové pyramidě. Dozvěděli se také, jak je správně uskladňovat, na co by si měli dát pozor při jejich nákupu či konzumaci.

O tom, co je zdravé jíst a pít a co naopak ne, se dozvěděli prvňáčci naší školy na besedě nazvané „Zdravá pětka.“ Všechny zdravé potraviny nejdříve poznávali v potravinové pyramidě. Dozvěděli se také, jak je správně uskladňovat, na co by si měli dát pozor při jejich nákupu či konzumaci.

Součástí besedy byla i soutěž družstev. Za každý dobře splněný úkol získávala barevně označená družstva „pětky“ do svých kasiček. Děti měly například odpovídat na nejrůznější otázky týkající se zdravé či nezdravé stravy, se zakrytýma očima poznat druh ovoce nebo zeleniny podle chuti, z neprůhledných lahviček pily různé nápoje a také je měly rozpoznat. Závěrečný úkol byl určený pro celá družstva. Z velkého množství ovoce a zeleniny děti vytvářely různé obrázky dle vlastní fantazie.

Na závěr besedy si děti spočítaly „pětky“, které vyhrály. Vítězné družstvo získalo odměnu v podobě ananasu. Všichni si pak domů odnesli nejen vysvědčení se samými pětkami, ale hlavně spoustu užitečných informací o zdravé stravě, které se nám v budoucnu budou určitě hodit.

text Jana Matějková, foto J. Zdráhalová a E. Nevídalová

Nejnovější příspěvky
Archivy