Malá oslava velkého dne

“Dnes je 4.dubna a ne 28.března, tak copak nám parlamenťáci asi chtěji?” Tahle otázka napadla jistě nejednoho učitele po loňském “Dni učitelů”, když se před nimi ve čtvrtek objevili parlamenťáci horní komory  našeho ŽP. Ale ti jim na otázku ihned odpověděli.

 

“Dnes je 4.dubna a ne 28.března, tak copak nám parlamenťáci asi chtěji?” Tahle otázka napadla jistě nejednoho učitele po loňském “Dni učitelů”, když se před nimi ve čtvrtek objevili parlamenťáci horní komory našeho ŽP. Ale ti jim na otázku ihned odpověděli. “Na den učitelů jsme si všichni užívali prázdnin, ale nezapomněli jsme na Vás a oslavu Dne učitelů jsme o týden posunuli” zněla první slova dětí.

Poté rozdělili učitele do skupinek podle čísel a ti se vydali po indíciích, které jim parlamenťáci rozmístili po škole. Například první indície zněla ” Tam, kde hlídá Bertík” a víte, kam museli učitelé pro další indícii? No přece do učebny fyziky a chemie, kde je velká podobizna Alberta Einsteina ! 🙂 Učitelé v připravené hře prošli oba pavilóny školy, odhalili 17 indícií a našli konečnou tajenku. Jedna skupina byla obzvláště rychlá a zaslouží velkou pochvalu! Jedna paní učitelka nám sice málem pokazila hru, když indicii na své učebně sundala v domnění, že tam někdo nalepil jen tak papírek:-) ,ale všechno dobře dopadlo.  A protože i učitelé za splněné úkoly zaslouží odměnu, čekala je i od parlamenťáků. V letošním roce předali učitelům jako odměnu propisku s potiskem “Žákovský parlament Srdce školy”. kterou sami nechali vyrobit, aby učitelům udělali radost. Povedlo se? My si myslíme, že ano!

text:K.Sikorová, S.Wegrzynová, H.Wiedemanová, foto: M.Vlachová

Archivy