Výprava do Austrálie

Jarní kolo soutěže Mladých zoologů, kterou pořádá zoologická zahrada v Ostravě, je za námi. Školního kola se zúčastnilo 11 pětičlenných družstev ve dvou kategoriích. Letošním tématem byly savci Austrálie. Téma se žákům moc líbilo a vybrat 4 skupiny, které nás budou reprezentovat v Ostravě, nebylo jednoduché. Žáci ve školním kole vypracovali test a dvě nejlepší skupiny z každé kategorie postoupily do Ostravy.

Jarní kolo soutěže Mladých zoologů, kterou pořádá zoologická zahrada v Ostravě, je za námi. Školního kola se zúčastnilo 11 pětičlenných družstev ve dvou kategoriích. Letošním tématem byly savci Austrálie. Téma se žákům moc líbilo a vybrat 4 skupiny, které nás budou reprezentovat v Ostravě, nebylo jednoduché. Žáci ve školním kole vypracovali test a dvě nejlepší skupiny z každé kategorie postoupily do Ostravy.

V kategorii šestých a sedmých tříd nás reprezentovali dvě družstva složená z žáků 7.M a 6.M. Na prvním místě v této kategorii se umístilo družstvo ze 7.M ve složení K. Křištofová, K. Lukešová, J. Kánská, J. Sovadinová a J. Handlířová. Na druhém místě se umístilo smíšené družstvo ze 6.M a 7.M, které tvořili M. Lakomá, A. Zivčáková, K. Kubesová, L. Petříková a A. Smékalová.

V kategorii osmých a devátých tříd se soutěže v Ostravě zúčastnili S. Havelková, A. Havlíčková, E. Zmrzlíková, D. Kocubová a M. Černá z 9.M, které se umístili ve školním kole na prvním místě. Na druhém místě ve školním kole se umístilo družstvo A. Bažo, V. Bažo, V. Plánka, T. Marek, D. Křapa, kteří nás také reprezentovali v Ostravě.

Přes to, že se naše družstva neumístila na prvních 10 postupových místech, se neztratili mezi téměř 200 družstvy. Na výsledky krajského kola se můžete podívat níž. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další kolo, které se odehraje na podzim 2013.

Test kategorie I – řešení (pdf)

Test kategorie II – řešení (pdf)

Výsledky VC 2013 (pdf)

Výsledky školního kola3 (pdf)

text a foto: I. Štěpánková

  

Nejnovější příspěvky
Archivy