Červený kříž a záchranáři navrhují

Řidiči a lékaři záchranné služby navrhují, aby každý zapsal do svého adresáře v mobilním telefonu osobu, kterou je třeba kontaktovat v nouzovém případě, pod jednotnou mezinárodně unanou zkratku ICE (In Case of Emergency).

Červený kříž a záchranné organizace vydaly toto důležité upozornění. Záchranáři a řidiči ambulance si všimli, že u dopravních nehod má většina zraněných u sebe mobilní telefon. U zraněných osob, se kterými nelze komunikovat, zásahové síly neví, koho by měli z dlouhého seznamu adres kontaktovat.

Řidiči a lékaři záchranné služby tedy navrhli, aby každý zadal do svého adresáře v mobilu osobu, kterou je třeba kontaktovat v nouzovém případě, pod jednotnou mezinárodně uznávanou zkratkou:

ICE = In Case of Emergency (pro případ záchrany)

Pod touto zkratkou zaznamenejte telefonní číslo osoby, která bude v případě nouze kontaktována policií, hasiči či první pomocí. Pokud chcete kontaktovat více osob, potřebujete ICE1,ICE2,ICE3 atd.

Archivy