Čtenářem se nikdo nenarodí

Všichni chceme, aby z našich dětí vyrostli moudří, šťastní a dobří lidé. Jak toho ale dosáhnout? Jedna z cest je i čtení rodičů dětem každý den.S touto úžasnou myšlenkou na podporu čtenářské gramotnosti u dětí přišla v roce 2006 ředitelka neziskové organizace „Celé Česko čte dětem“ paní Eva Katrušáková.

Čtenářem se nikdo nenarodí, čtenáři musíme ukázat cestu
Všichni chceme, aby z našich dětí vyrostli moudří, šťastní a dobří lidé. Jak toho ale dosáhnout? Jedna z cest je i čtení rodičů dětem každý den. S touto úžasnou myšlenkou na podporu čtenářské gramotnosti u dětí přišla v roce 2006 ředitelka neziskové organizace „Celé Česko čte dětem“ paní Eva Katrušáková. Jejím cílem je namotivovat a přesvědčit rodiče, že společné a hlavně pravidelné čtení rodičů s dětmi buduje pevné vazby v rodině. A stačí číst pouze 20 minut denně!
Dne 2.12.2013 přijela na naší školu paní ředitelka Eva Katrušáková se svým pracovním týmem a realizovala u nás seminář na téma „Čtení mění dětem životy.“ Na tomto semináři se snažila dospělé (zejména rodiče) motivovat ke čtení a rozvíjení lásky k literatuře, prostřednictvím předčítání a výběru vhodné literatury. Samotné téma semináře přilákalo mnoho rodičů i dospělých z řad veřejnosti.
V jedné učebně probíhal seminář pro rodiče. V druhé učebně se hrálo interaktivní divadelní představení pro děti. Každé dítě mělo možnost si zahrát malou divadelní roli a dokonce si dle vlastního zájmu mohly zasoutěžit o krásné knižní ceny.
Po ukončení semináře pro rodiče a loutkového divadla pro děti odcházeli všichni spokojeni a s úsměvem domů.

Text a foto: Jana Hlaváčková

Archivy