Než zazvoní zvoneček

Magické datum, pátek třináctého, neodradilo malé nocležníky a ve velkém počtu přišli strávit pohodový večer zpět do školy. Předvánoční shon a spěch zůstal za dveřmi a děti si společně užily pozdní odpoledne, plné překvapení. Pro malé i velké děti si paní vychovatelky připravily spoustu zajímavých činností a aktivit.

Magické datum, pátek třináctého, neodradilo malé nocležníky a ve velkém počtu přišli strávit pohodový večer zpět do školy. Předvánoční shon a spěch zůstal za dveřmi a děti si společně užily pozdní odpoledne, plné překvapení. Pro malé i velké děti si paní vychovatelky připravily spoustu zajímavých činností a aktivit.

Vyráběla se vánoční přáníčka, prostírání, baňky, svícny, stromečky, zdobily se věnečky, pekly se perníčky a navlékaly voňavé závěsy. Barevná světýlka a nazdobené stromečky umocňovaly předvánoční atmosféru, ke které patří také tradice a zvyky. Pouštěly se lodičky a krájela jablíčka. Po zdařilé práci si děti protáhly tělíčka v rytmu šmoulích vánočních písniček. Potom už jen vyčistit zoubky, šup do spacáků a pohádku na dobrou noc. Šikovným maminkám děkuji za upečené dobroty a všem vychovatelkám, že si udělaly v předvánočním shonu čas a strávily ho společně s dětmi ze svého oddělení.

Text a foto: Blanka Šrubařová

Nejnovější příspěvky
Archivy