SAH koncertoval před Vánoci v SVČ Méďa

V pátek 20. 12. 2013 v 10 hodin měli žáci ze základní školy Janáčkovo náměstí možnost poslechnout si výsledek půlročního práce školního orchestru SAH s pěveckým sborem z partnerského Publicznego Gymnazja nr. 1. z polského Prudniku. Koncert proběhl ve velkém sále SVČ Méďa v Krnově, a to v rámci projektu Hudba bez hranic 2013 financovaného Evropskou unií a předcházela mu ohromná dřina hudebníků SAHu i pěveckého sboru z Polska.

V pátek 20. 12. 2013 v 10 hodin měli žáci ze základní školy Janáčkovo náměstí možnost poslechnout si výsledek půlročního práce školního orchestru SAH s pěveckým sborem z partnerského Publicznego Gymnazja nr. 1. z polského Prudniku. Koncert proběhl ve velkém sále SVČ Méďa v Krnově, a to v rámci projektu Hudba bez hranic 2013 financovaného Evropskou unií a předcházela mu ohromná dřina hudebníků SAHu i pěveckého sboru z Polska.

Umělečtí vedoucí SAHu i pěveckého sboru se již na začátku školního roku dohodli na seznamu skladeb, které zazní na vánočním koncertu. SAH i pěvecký sbor na nich usilovně pracovali každý zvlášť, aby se pak sehráli na dvou společných hudebních workshopech, jež rovněž proběhly v rámci projektu Hudba bez hranic 2013.

Dlouhodobá dřina se vyplatila, neboť publikum složené z žáků a učitelů ZŠ Janáčkovo nestačilo zírat v úžasu, co všechno mladí a nadšení hudebníci dokáží. Ze světoznámých skladeb, jež zazněly, jmenujme např. Moonlight Shadow od Mikea Oldfielda, metalový ploužák Nothing Else Matters od Metallicy, irskou lidovku Drunken Sailor, ale také vánoční klasiku So this is Christmas od Johna Lennona. Na závěr nemohla chybět ani světoznámá koleda Tichá noc zazpívaná v českém i polském jazyce. Skvělé publikum, jež zcela zaplnilo sál, neskrývalo své hlasité nadšení při poslechu mnoha známých melodií.

Koncert navodil v posledním dni před vánočními prázdninami příjemnou sváteční atmosféru, bohužel druhý koncert, pořádaný pro veřejnost ve stejný den od 12 hodin se nesetkal s přílišnou účastí a v sále SVČ Méďa si tak hudebníky poslechlo jen několik málo jedinců.

text a foto: J. Šiffner a M. Kopeček

Následující

Archivy