Školní kolo – MLADÝ DEMOSTHENES

Tak a je to tady. Nechtěli jsme tomu věřit, ale i u nás na škole je dostatek řečníků a s Demosthenem by se mohli pustit s radostí do měření sil. A jsme přesvědčeni, že by obstáli.

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích, 6. a 7.třída a 8. a 9.třída. V letošním roce jsme se nestačili divit, o čem všem se dá mluvit. Nejčastěji žáci hovořili o svých mazlíčcích (pes, morče, žížaly nebo sloni ), pak ožívaly neobvyklé věci jako jogurty nebo červený traktůrek. Ti starší se zamýšleli i nad tím, co si o nich myslí okolí a jak to vlastně vidí oni samotní.

I.kategorie (6.-7.třída)

1.místo – Michal Vychron (7.B) – s postupem
2.místo – Veronika Studničková (6.M)
3.místo – Tereza Macháčková (6.M)
             – Anna Smékalová (7.M)

II.kategorie (8.-9.třída)

1.místo – Johana Handlířová (8.M) – s postupem
2.místo – Kateřina Křištofová (8.M)
3.místo – Monika Janková (8.M)
            – Adéla Ptašníková (8.B)

Již pondělí se nejlepší z našich řečníků budou mít příležitost poměřit s žáky z nejbližšího okolí. Zúčastní se oblastního kola, které proběhne v Opavě.

Držme jim tedy palce.

text: J. Hlaviznová, foto: K. Lukszová