Porce plná zeměpisných otázek

Koncem ledna si velkou porci zeměpisu naložilo na talíř celkem 78 žáků 6.- 9.tříd . Pokoušeli se změřit síly v „pojídání“ zeměpisných otázek v 45 minutách, a to ve dvou testech, bez atlasu i s atlasem. Otázky byly rozděleny do třech kategorií podle ročníků. V kategorii 6.ročníků soutěžilo 21 žáků, 7.ročníků 16 žáků a 8.-9.ročníků 41 žáků.

Koncem ledna si velkou porci zeměpisu naložilo na talíř celkem 78 žáků 6.- 9.tříd . Pokoušeli se změřit síly v „pojídání“ zeměpisných otázek v 45 minutách, a to ve dvou testech, bez atlasu i s atlasem. Otázky byly rozděleny do třech kategorií podle ročníků. V kategorii 6.ročníků soutěžilo 21 žáků, 7.ročníků 16 žáků a 8.-9.ročníků 41 žáků. Každá kategorie školního kola zeměpisné olympiády našla svého vítěze, který se 18.února zúčastní okresního kola zeměpisné olympiády v SVČ v Krnově.

Vítězové jednotlivých kategorií jsou: v kategorii A Julie Boková z 6.M, v kategorii B Jan Pokorný ze 7.B a v kategorii C Johana Handlířová z 8.M. Druhá místa byla obsazena žáky Filipem Zouharem (6.M), Terezou Macháčkovou (7.M) a Richardem Masařem (8.B). Na třetím místě se umístili: Veronika Studničková (6.M), Valérie Kotásková (7.M), Benjamin Fojtík (8.M). Všem jmenovaným blahopřejeme ke skvělému umístění.
Ostatní výsledky, včetně počtu získaných bodů, si můžete přečíst zde: kategorie A, kategorie B, kategorie C.
Všem zúčastněným děkujeme za účast a těm nejlepším budeme držet palce v úterý 18.února.

Za kabinet zeměpisu Romana Janková