Školní kolo olympiády v jazyce anglickém už zná vítěze

Pondělí 27. ledna 2014 patřilo všem příznivcům jazyka anglického. Konalo se školní kolo jazykové olympiády. Všichni žáci 6.-9.ročníků se o týden dříve zúčastnili třídního kola, které se skládalo z písemné části (test na slovní zásobu, znalost mluvnice a porozumění textu) a poslechu.

Pondělí 27. ledna 2014 patřilo všem příznivcům jazyka anglického. Konalo se školní kolo jazykové olympiády. Všichni žáci 6.-9.ročníků se o týden dříve zúčastnili třídního kola, které se skládalo z písemné části (test na slovní zásobu, znalost mluvnice a porozumění textu) a poslechu.

Ti, kteří dosáhli nejvyššího počtu bodů postoupili do školního kola, aby mohli porovnat své znalosti se svými vrstevníky. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 žáků a soutěžilo se ve dvou kategoriích 6.-7. ročník a 8.-9. ročník. V první kategorii soutěžící popisovali obrázek a hovořili na vylosované téma. Soutěžící v druhé kategorii to měli o něco obtížnější, protože si museli poradit s určitou situací např. popsat nemoc lékaři, předpovědět počasí, prodat dům nebo zorganizovat oslavu narozenin pro svou babičku. Soutěžící porotu příjemně překvapili svými jazykovými dovednostmi a tak rozhodování o tom, kdo je nejlepší bylo nelehké. A kdo skončil na stupních vítězů?

Kategorie 6.-7. ročník

1. Tereza Pavlacká
2. Eliška Jursová
3. Sára Vysloužilová

Kategorie 8.-9. ročník

1. Sára Fusková
2. Benjamin Fojtík
3. Kamila Kubesová

Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.

Soutěžící na 1. a 2.místě postupují do okresního kola, které se koná 24. února v SVČ Méďa. Držíme jim pěsti a přejeme jim, ať jsou úspěšní stejně jako naši olympionici.

Za kabinet JA: A. Hlaváčová

 

Archivy