Postupujeme do kraje

Jan Pokorný ze třídy 7.B se probojoval až do krajského kola zeměpisné olympiády, když v okresním kole 18.2. skončil na krásném 2. postupovém místě. Do Ostravy se podívá 17.března, kde bude reprezentovat naši školu. Další dvě žákyně naší školy, Julie Boková ze 6.MJohana Handlířová8.M skončily na předních nepostupových místech.

Jan Pokorný ze třídy 7.B se probojoval až do krajského kola zeměpisné olympiády, když v okresním kole 18.2. skončil na krásném 2. postupovém místě. Do Ostravy se podívá 17.března, kde bude reprezentovat naši školu. Další dvě žákyně naší školy, Julie Boková ze 6.M a Johana Handlířová z 8.M skončily na předních nepostupových místech (6. a 4. místo), i když předvedly úžasné zeměpisné znalosti. Účastníci se potýkali se záludnými otázkami z oboru geografie, jak s atlasem, tak bez atlasu a navíc ještě i v praktických dovednostech. Všichni zúčastnění, včetně členů komise, kteří opravovali všechny vypracované testy, se shodli na tom, že celkově byly tyto testy velmi obtížné. Všem třem účastníkům okresního kola děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Honzovi přejeme hodně úspěchů v Ostravě.

Romana Janková

Archivy