Odhalili jsme záhadné prvky

Letošní ročník chemické olympiády začal, jak název napovídá úkolem, kde měli žáci odhalit prvky podle jejich charakteristik. Další úkoly byly z oblasti solí kyselin, sloučenin hořčíku a asi nejsložitější úlohou byl chemický výpočet.

S těmito úkoly se rozhodlo poprat 7 dívek. Všechny byly úspěšnými ředitelkami domácí části. Tři nejlepší pak postoupili k laboratorní práci a školnímu testu. Praktická část proběhla, jako již v loni, v laboratoři gymnázia Krnov. Dívky si tak mohly vyzkoušet práci v opravdových laboratorních podmínkách. Všechny předvedly výborný výkon a odevzdaly velmi dobré práce.

Všechny tři postupující dívky budou naši školu reprezentovat v okresním kole na gymnáziu v Bruntále. A kdo vlastně tyto žačky jsou? Johana Handlířová, Kateřina Křištofová a Nela Kavická, všechny ze třídy 9.M. Kompletní výsledky a zadíní najdete v přiloženém souboru.

Všem, kteří se zúčastnili školního kola děkuji za účast a postupujícím přeji hodně úspěchů v okresním kole.

Výsledky školního kola CHO

Zadání školního kola CHO