Školní a Okresní kolo Matematické olympiády

V lednu bylo ukončeno školní kolo matematické olympiády v kategoriích Z5 a Z9. Od října byly zadávány příklady, které prověřily bystrý úsudek a matematické dovednosti řešitelů. Ti nejúspěšnější z naší školy změřili své matematické síly na Okresním kole matematické olympiády 21.ledna v Krnově.

Úspěšní řešitelé školního kola :

5. ročník
1.Kryštof Škurek
2.Kristýna Zouharová

9.ročník
1. Urban Michal
2. Holubová Ivana
3. Handlířová Johana
4. Sovadinová Jana
5.Janková Monika
6.Loučanská Nikola

Žáci 5.tříd museli během dvou hodin zvládnout 3 nelehké úkoly. Žáky 9. tříd čekaly dokonce čtyři příklady, které musely zvládnout během čtyř hodin. Zadané úkoly prověřily jejich bystrý úsudek i prostorovou představivost. Tento boj s časem a zadanými příklady zvládli účastníci velmi dobře. Mezi konkurencí se neztratili a vybojovali tato místa :
Kategorie Z5
Kryštof Škurek 5. místo

Kategorie Z9
Johana Handlířová 2. místo
Michal Urban 4. místo

Vítězům gratulujeme a všem účastníků děkujeme za reprezentaci naší školy.
Zadání a řešení úloh matematických olympiád i z předchozích ročníků si můžete stáhnout na

Kabinet matematiky