Úspěch našich šachistů na Okresním přeboru, Martin jede MČR

V sobotu 18. dubna se v M. Albrechticích uskutečnil Okresní přebor mládeže v šachu. Nebývalá účast 69 dětí dávala tušit tvrdé boje o medaile. Nejtvrdší boje se jako obvykle odehrávali v kategorii mladších žáku do 12 let. Martin Kolomazník jede na MČR.

V sobotu 18. dubna se v M. Albrechticích uskutečnil Okresní přebor mládeže v šachu. Nebývalá účast 69 dětí dávala tušit tvrdé boje o medaile. V kategorii starších žáků, kde zatím nemáme naše zástupce, obsadili suverénně první tři místa šachisté z M. Albrechtic /Kohut, Bušos,Veselý/. Nejtvrdší boje se jako obvykle odehrávali v kategorii mladších žáku do 12 let. O pořadí na 3. a 4. místě musel rozhodnout rozstřel, ve formě 5 min. partie.

7.-9. místo  Šlachta, Čech, Tošenovský   Krnov

27 účastníků této kategorie se představilo v tom nejlepším světlé. Škoda, že se hrálo jen na 7 kol.

3. místo Vyležík Matěj 4,5 bodů M. Al-ce

Svůj první šachový turnaj absolvoval náš nový člen Tomáš Fojtík, zisk 4 bodů – jeho agresivní hra – tak to byl výkon !!! Se svým výkonem je určitě spokojen stále se lepšící Tomáš Novák, jehož 5. místo na OP patří k milým překvapením. Svůj debut si odbyla rovněž Karolínka Michalčáková – zisk 2,5 bodů všechna čest – děvčata šachistky, to je nedostatkové „zboží“. Pokud se nám podaří udržet děvčata, bylo by to výborné. Katka Michnová se ziskem jednoho bodu se zatím rozhlíží.

Na základě výsledků z Krajských kol Grand – Prix si Martin Kolomazník vybojoval účast na MČR, které se koná 9. – 10. 5. v Klatovech.