Úspěch našich šachistů na Okresním přeboru

V sobotu 18. dubna se v M. Albrechticích uskutečnil Okresní přebor mládeže. Nebývalá účast 69 dětí dávala tušit tvrdé boje o medaile. V kategorii starších žáků, kde zatím nemáme naše zástupce, obsadili suverénně první tři místa šachisté z M. Albrechtic /Kohut, Bušos,Veselý/. Nejtvrdší boje se jako obvykle odehrávali v kategorii mladších žáku do 12 let. O pořadí na 3. a 4. místě musel rozhodnout rozstřel, ve formě 5 min. partie.

Kategorie do 12 let:

1. Lang Jakub 5,5 bodů Bruntál
2. Grček Tomáš 5,5 bodů M. Albrechtice
3. Raptis Janis 5,5 bodů M. Albrechtice
4. Anděl Vítek 5,5 bodů Krnov
5. Novák Tomáš 5,0 bodů Krnov
6. Janošec Martin 4,5 bodů M. Albrechtice
7. – 9. místo: Šlachta, Čech, Tošenovský- všichni Krnov

27 účastníků této kategorie se představilo v tom nejlepším světlé. Škoda, že se hrálo jen na 7 kol.

Kategorie do 10 let:

1. Škopík Jakub 6,5 bodů Bruntál
2. Zámarský Patrik 6,0 bodů Krnov
3. Štilecz David 5,0 bodů M. Albrechtice
4. Zámarský Lukáš 5,0 bodů Krnov

Kategorie do 8 let:

1. Kolomazník Martin 5,0 bodů Krnov
2. Ircing Lukáš 4,5 bodů M. Albrechtice
3. Vyležík Matěj 4,5 bodů M. Albrechtice

Svůj první šachový turnaj absolvoval náš nový člen Tomáš Fojtík, zisk 4 bodů – jeho agresivní hra – tak to byl výkon !!! Se svým výkonem je určitě spokojen stále se lepšící Tomáš Novák, jehož 5. místo na OP patří k milým překvapením. Svůj debut si odbyla rovněž Karolínka Michalčáková – zisk 2,5 bodů všechna čest – děvčata šachistky, to je nedostatkové „zboží“. Pokud se nám podaří udržet děvčata, bylo by to výborné. Katka Michnová se ziskem jednoho bodu se zatím rozhlíží.

Na základě výsledků z Krajských kol Grand – Prix si Martin Kolomazník vybojoval účast na MČR, které se koná 9. – 10. 5. v Klatovech.

Přejeme hodně úspěchů.

Výsledky: