Máme rádi matematiku

Za několik dnů dostanou prvňáčci své první závěrečné vysvědčení. Na otázku, který předmět je nejvíce baví, odpověděla většina z nich, že matematika. Již druhým rokem se na naší škole vyučuje matematika prof.Hejného, která se od té klasické v mnohem liší.

Pro děti je zábavnější a dostávají v ní prostor vyjádřit svůj názor, diskutovat, vysvětlovat a pomáhat spolužákům.
Velmi zajímavě odpověděly děti na dvě otázky, které jim před nedávnem položeny.

PROČ MĚ BAVÍ MATEMATIKA?
„Protože nejraději počítám.“ (Matýsek Krzák)
„Protože je tam zábava.“ (Martinka Lakomá)
„Protože pracujeme s různými věcmi.“ (Kačenka Michnová)
„Protože mě to baví a rád počítám.“ (Tadeášek Hájek)
„Protože stavíme z krychlí.“ (Vojtíšek Šlosárek)

Na druhou otázku CO MÁM V MATEMATICE NEJRADĚJI? odpovídaly děti různě. Často uvedly autobus, hady, neposedy, stavby z krychlí či dřívek. Nejčastější odpovědí však byla čokoládová matematika. A co to vlastně čokoládová matematika je? Čokoládu se děti učily dělit na poloviny nebo třetiny. Za odměnu si ji pak vždycky mohly sníst. Proto také Honzík Stejskal na otázku Proč mě baví matematika? odpověděl : „Protože je někdy sladká.“

Text: Jana Matějková
Foto: Martin Klečka, Jana Matějková