Adaptační kurz prvních tříd

Skončily prázdniny a opět začal nový školní rok. Ve čtvrtek 17. září odjeli žáci prvních tříd spolu se svými třídními učitelkami do Karlova. Někteří se velmi těšili, jiní trošku s napětím očekávali, jak se jim bude bez maminek na tom dlouhém výletě líbit.

Úkolem bylo zapamatovat si jména spolužáků, naučit se spolupracovat a lépe se s nimi i s třídní učitelkou poznat.
Těšili jsme se do přírody. Děti se proměnily na indiány – “průkopníky“. Postupně se seznámily s životem indiánů, s jejich zvyky, vymýšlely si indiánská jména, mnoho činností si vyzkoušely “na vlastní kůži” – například vyráběly indiánské čelenky, náhrdelníky, totemy, dokonce se jako praví indiáni schovávaly v lese a střílely na bizona. Indiánskou statečnost si vyzkoušely na noční výpravě.
Dětem se výlet líbil, lépe poznaly své nové spolužáky a na závěr dostaly sladkou odměnu.

text a foto: M. Jiroušková, E. Nevídalová

Následující