Pozvánka na biologickou olympiádu

Zveme všechny příznivce přírody a přírodopisu k účasti ve školním kole biologické olympiády, které se bude konat v úterý 26.1.2016 2. – 3. vyučovací hodinu. Tématem jubilejního 50. ročníku olympiády je „Život v temnotě“.

Zveme všechny příznivce přírody a přírodopisu k účasti ve školním kole biologické olympiády, které se bude konat v úterý 26.1.2016 2. – 3. vyučovací hodinu. Tématem jubilejního 50. ročníku olympiády je „Život v temnotě“

Pokud se nebojíš temnoty, přijď poměřit své vědomosti s ostatními nadšenci. Soutěží se ve dvou kategoriích: kategorie C – 8. a 9. třídy, kategorie D – 6. a 7. třídy.
Pro obě soutěžní kategorie platí stejný průběh soutěže: teoretická část v podobě testu – otázky týkající se půdy, organismů žijících v půdě, jeskyních, nočních tvorech atd. a praktická část v podobě poznávačky – určení 15 rostlin a 15 živočichů.
Zájemci se mohou hlásit u svého vyučujícího přírodopisu do pátku 22. 1. 2016.
Z každé soutěžní kategorie postupují dva nejlepší soutěžící do okresního kola, které se koná v SVČ Méďa 13. 4. 2016 pro kategorii C a 21. 4. 2016 pro kategorii D.

Na všechny odvážlivce se těšíme v úterý 26. 1. 2016

K přípravě na školní kolo můžeš využít:
Studijní text
Seznam organismů