Povídání s Krtečkem

Své životní jubileum by 21. února oslavil významný český kreslíř, filmový režisér, ilustrátor, animátor, malíř a především otec Krtečka pan Zdeněk Miler. Na pobočce krnovské knihovny si paní Naďa připravila pro děti ze ŠD zajímavé povídání nejen o panu Milerovi, ale také o kreslených postavičkách, které během svého života vytvořil.

Své životní jubileum by 21. února oslavil významný český kreslíř, filmový režisér, ilustrátor, animátor, malíř a především otec Krtečka pan Zdeněk Miler. Na pobočce krnovské knihovny si paní Naďa připravila pro děti ze ŠD zajímavé povídání nejen o panu Milerovi, ale také o kreslených postavičkách, které během svého života vytvořil. Děti tak měly možnost se dozvědět nejen o dobrodružstvích Krtečka a jeho kamarádů Ježka, ZajíčkaMyšky, ale také různé zajímavosti. Věděli jste například o tom, že o vytvoření Krtečka rozhodlo jediné zakopnutí o „krtinu“? Nebo to, že Krteček nemluví, ale vydává jen zvuky ve formě citoslovcí? Ve skutečnosti to jsou zvukové záznamy dvou malých dcer pana Milera. Mluvit můžeme slyšet Krtečka pouze v první epizodě, která se jmenovala „Jak Krtek ke kalhotkám přišel“. Dětem se povídání velmi líbilo a nechyběla ani krátká ukázka z tvorby autora.

text a foto: Blanka Šrubařová

Předchozí