První pomoc v praxi

„ Až já budu velká, budu také zdravotní sestra“. Takové a podobné myšlenky běhaly dětem v hlavičkách po odchodu ze SZŠ, kde si ve středu 17.února studentky zdravotnické školy, obor Všeobecná zdravotní sestra, připravily pro děti z I.,II. a IV. oddělení ŠD besedu s praktickými ukázkami.

„ Až já budu velká, budu také zdravotní sestra“.

Takové a podobné myšlenky běhaly dětem v hlavičkách po odchodu ze SZŠ, kde si ve středu 17.února studentky zdravotnické školy, obor Všeobecná zdravotní sestra, připravily pro děti z I.,II. a IV. oddělení ŠD besedu s praktickými ukázkami. Vše probíhalo v učebnách, které jsou přizpůsobeny jako opravdové nemocniční pokoje. Po příchodu se děti rozdělily do menších skupinek a po krátkém úvodu měly možnost si vyzkoušet znehybnění končetin, obvazování různých částí těla, měřily si tlak, vozily se na polohovací nemocniční posteli, prohlédly si různá zdravotnická zařízení a nástroje, plnily spoustu úkolů a v neposlední řadě si vyzkoušely simulaci umělého dýchání a nepřímou masáž srdce na dospělé i dětské figuríně. Netradiční odpoledne si děti užily a po splnění všech připravených úkolů si odnesly „Průkaz záchranáře“, medaili a malou sladkost. Chtěla bych touto cestou poděkovat vedoucí praxe i šikovným děvčatům, které si úkoly pro děti připravily.

text a foto: Blanka Šrubařová