Ve znamení mědi

Na okresním kole chemické olympiády, které proběhlo 7. března v Bruntále a neslo se ve znamení mědi,  přetavila své znalosti a dovednosti Tereza Macháčková v krásné stříbro a bude naši školu reprezentovat v krajském kole této soutěže určené mladým chemikům.

Již padesátý druhý ročník chemické olympiády se nesl ve znamení mědi, jejich známých i méně známých sloučenin a samozřejmě počtů a výpočtů. Vstupní domácí kolo bylo, jako i v jiných ročnících, velmi náročné. Přesto se ho podařilo úspěšně zpracovat 5 žákům.

Ke školnímu testu posbírali odvahu a hlavně chemické vědomosti tři dívky. Valérie Kotásková a Tereza Macháčková získaly v testu a domácí části nejvíce bodů a postoupily k praktické části. Ta proběhla, stejně jako loni, v laboratořích gymnázia Krnov. Tímto jim děkujeme. Dívky si tak mohly vyzkoušet práci v opravdových laboratorních podmínkách. Děvčata předvedly výborný výkon a odevzdaly velmi dobré práce.

Obě dvě dívky postoupily díky výsledkům do okresního kola, které se konalo 7. března na gymnáziu v Bruntále. Tereza Macháčková vybojovala v okresním kole krásné druhé místo a bude naší školu reprezentovat i v krajském kole chemické olympiády v Ostravě.

Všem účastníkům školního kola děkujeme za účast a Terezce přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Celkové výsledky školního kola

Celkové výsledky okresního kola

text: Irena Štěpánková

 

Archivy