Knihovna, jak ji neznáme

Pobočku Městské knihovny navštěvují děti z II. oddělení ŠD pravidelně celé dva roky. Paní knihovnice Naďa děti velmi mile přivítala a vždy pro ně měla připravenou spoustu zajímavých aktuálních informací z knižního světa. Jaké však bylo naše překvapení, když při poslední návštěvě děti nikdo nevítal a paní knihovnice se v klidu usadila mezi malé školáky.

Pobočku Městské knihovny navštěvují děti z II. oddělení ŠD pravidelně celé dva roky. Paní knihovnice Naďa děti velmi mile přivítala a vždy pro ně měla připravenou spoustu zajímavých aktuálních informací z knižního světa. Jaké však bylo naše překvapení, když při poslední návštěvě děti nikdo nevítal a paní knihovnice se v klidu usadila mezi malé školáky. Na vysvětlenou jen dětem řekla, že si budou celé odpoledne hrát na knihovníky a převezmou tak její povinnosti. Nejodvážnější Adélka Kačurová se ujala hlavní role knihovnice a předstoupila před všechny děti a mile je přivítala. Zpočátku byla na Adélce znát malá nervozita, ale vše zvládla na výbornou. Po výběru zajímavých knížek si děti vyzkoušely, jak takovou knihu správně obalit, aby se nepoškodila a nakonec si všechny děti zapsaly knihy do počítače. Paní knihovnice vše po očku sledovala. Děti si tak mohly vyzkoušet, co všechno má paní knihovnice na starosti a co musí sama zvládnout. Slíbily, že při výběru knížek již budou velmi opatrné, protože zjistily, že urovnat a zařadit správně všechny knihy podle autora, názvu a věku, pro který jsou knihy určeny, není vůbec jednoduché. Paní knihovnici děti popřály pěkné svátky jara a předaly jí malého zajíčka, kterého samy vyrobily. Děkujeme za tuto zkušenost.

text a foto: Blanka Šrubařová

Předchozí

Následující

Archivy