Žákovská liga stolního tenisu má svého vítěze

Ve středu 6. dubna 2016 se ve Sportovní hale ZŠJN, Krnov uskutečnil 6. ročník turnaje Žákovské ligy stolního tenisu Mikroregionu Krnovsko.Turnaje se zúčastnilo šest družstev základních škol mikroregionu, které se utkaly systémem každý s každým. Každé družstvo tvořili čtyři hráči. Celkově bylo odehráno 15 utkání, které představovaly 120 zápasů ve dvouhrách hraných na dva vítězné sety.

Ve středu 6. dubna 2016 se ve Sportovní hale ZŠJN Krnov uskutečnil 6. ročník turnaje Žákovské ligy stolního tenisu Mikroregionu Krnovsko. Turnaje se zúčastnilo šest družstev základních škol mikroregionu, které se utkaly systémem každý s každým. Každé družstvo tvořili čtyři hráči. Celkově bylo odehráno 15 utkání, které představovaly 120 zápasů ve dvouhrách hraných na dva vítězné sety. Po pětihodinovém klání dospěl turnaj k následujícímu pořadí.

1. místo : ZŠ Město Albrechtice  – 5 vítězství, poměr zápasů 39 : 1
2. místo : ZŠ Krnov, Janáčkovo nám.  – 4 vítězství, poměr zápasů 26 : 14
3. místo : ZŠ a MŠ Třemešná ve Slezsku,  – 3 vítězství, poměr zápasů 20 : 20
4. místo : ZŠ Zátor, – 2 vítězství, poměr zápasů 15 : 25
5. místo : ZŠ Jindřichov ve Slezsku, – 1 remíza, poměr zápasů 11 : 29
6. místo : ZŠ Holčovice, – 1 remíza, poměr zápasů 9 : 31

Celý turnaj proběhl v přátelské a pohodové atmosféře. Družstva obdržela poháry, diplomy a věcné sportovní ceny.

Poděkování patří Mikroregionu Krnovsko za finanční podporu a pánům Mgr. Pavlu Šprinzovi za pomoc při organizování turnaje, Mgr. Karlu Handlířovi za zhotovení velmi hezkých diplomů a všem vedoucím družstev za pomoc při rozhodování zápasů. Gratulace pak patří všem zúčastněným družstvům. Závěrem bych chtěl blahopřát družstvu stolních tenistů naší školy Pavle Semianové, Janu Vlachovi ze třídy 9.M, Jiřímu Sztefkovi a Danielu Bušosovi ze třídy 8.M za perfektní reprezentaci školy i Města Krnova.

Ing. Zdeněk Welna