Okresní kolo Pythagoriády – gratulujeme!

Dne 22.3. 2016 se ve Středisku volného času Méďa v Krnově konalo okresní kolo matematické soutěže – Pythagoriády. Děti čtvrtých a pátých ročníků řešily 15 úloh s časovým limitem 60 minut. Za každou správně vyřešenou úlohu získali soutěžící 1 bod. Úspěšným řešitelem byl každý, kdo získal 9 a více bodů. Z naší školy postoupili do okresního kola soutěže 3 žáci čtvrtých ročníků – Petr Čech, Samuel Indrák, Viktor Zivčák. Z pátých ročníků postoupilo 8 žáků – Tereza Ulmannová, Natálie Kratěnová , Kateřina Šlosarová, Metoděj Boček, Nikolaos Kotásek, Matěj Ftáčnik, Jan Grigor a Tomáš Novák – ten se bohužel nemohl soutěže účastnit z důvodu nemoci.

Z celkem 32 účastníků Bruntálského okresu se děti umístily na výborných pozicích, posuďte sami:

1. – 2. místo      Metoděj Boček         15 bodů
  6. – 12. místo    Nikolaos Kotásek      12 bodů