Zkušenosti jsme sbírali i v Polsku

V pondělí 25.4. odehrálo volejbalové družstvo starších žaček naší školy přípravné zápasy na mezinárodním turnaji “O putovní sako”, který již po 16. pořádá ZŠ Zlaté Hory. Tentokráte turnaj netradičně probíhal v polských Gluchlazech za účasti 8 českých a 4 polských družstev. Našim děvčatům se vydařil vstup do turnaje, kdy v základní skupině nejdříve zdolaly Rýmařov a poté domácí Glucholazy, nestačily pouze na favorizovanou Nysu. Z druhého místa tak postoupily mezi 8 nejlepších týmů, kde se jim do cesty postavila děvčata z polského Paczkova. V krásném a vyrovnaném zápase rozhodoval až tie-break, ve kterém jsme podlehli 13:15. Všechna děvčata si zaslouží pochvalu za předvedený výkon i reprezentativní chování. Zvláště bych rád ocenil kapitánku Sáru Kosteasovou za nasazení, kterým táhla celý tým. Mnoho štěstí přeji děvčatům při čtvrtečním okresním přeboru škol.

Text a foto: Karel Handlíř