I matematikou se dá uživit

Že i matematikou se dá uživit, nás přesvědčili naši úspěšní řešitelé okresního kola Pythagoriády, které se konalo 31. května 2016. Nejlepším byl Samuel Antoš z 8.M, který vyhrál svou kategorii s maximálním možným počtem bodů a…

Nejlepším byl Samuel Antoš z 8.M, který vyhrál svou kategorii s maximálním možným počtem bodů a po 1. až 2. místu v okresním kole Matematické olympiády potvrdil neoficiální titul letošního nejlepšího matematika v okrese.
Krásné druhé místo obsadila v kategorii sedmáků Anna Stejskalová ze 7.M.
O 3. až 6. místo se v kategorii osmáků dělila Veronika Studničková z 8.M a úspěšným řešitelem ve stejné kategorii byl i Martin Křiva.
V kategorii šesťáků soutěžil za školu Jakub Trumpeš z 6.A, který se umístil na solidním sedmém místě z celkových dvaceti pěti.
Gratulujeme uvedeným žákům k jejich úspěchům a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

A proč se dá matematikou uživit? Protože za umístění v okresních matematických soutěžích jsou dávány nemalé finanční odměny:
za 1. místo 600 Kč, za 2. místo 400 Kč a za 3. místo 200 Kč, a to už by určitě bral i pan Pythagoras.

Výsledková listina 8. ročník
Výsledková listina 7. ročník