Čtvrťáci na kolech

Ve čtvrtek 16. 6. 2016 absolvovali žáci 4. tříd zkoušky z dopravní výchovy. Na dopravním hřišti SVČ Méďa museli nejdříve zvládnout jízdu na kole podle pravidel bezpečnostního provozu a bezchybně projet danými stanovišti. Další částí byly…

Ve čtvrtek 16. 6. absolvovali žáci 4. tříd zkoušky z dopravní výchovy. Na dopravním hřišti SVČ Méďa museli nejdříve zvládnout jízdu na kole podle pravidel bezpečnostního provozu a bezchybně projet danými stanovišti. Další částí byly zkušební testy, které prověřily teoretické vědomosti dětí z oblasti dopravní teorie. Nad vším pečlivě dohlíželi a při přestupcích udělovali trestné body policisté. Děti se velmi snažily a za jízdu na kole byly až na drobné chybičky při závěrečném hodnocení pochváleny všechny. Teoretickou část zvládli někteří výborně, několika dětem chybělo k získání potřebného počtu jeden či dva body, několik dětí musí své znalosti ještě potrénovat. Plný počet bodů v jízdách i v testech získal Martin Kavický, který bez jediného zaváhání absolvoval obě části. Cyklistický průkaz získalo celkem 45 čtvrťáků. Gratulujeme a všem cyklistům přejeme (nejen) v době prázdnin mnoho bezpečných kilometrů na kole.

Text a foto: Galušková Monika