Šokující výsledek ze Zlína

Ve dnech 21. – 22. 6. se konalo ve Zlíně Mistrovství ČR v šachu školních družstev. Jan Šlachta, Tomáš Novák, Petr Čech a Patrik Zámarský jeli především sbírat zkušenosti, ale kluci zabojovali. Po prvním hracím dnu byli na skvělém 6. místě. Druhý den jim vyšel ještě lépe. Válcovali jednoho soupeře za druhým a nestačili jen na jasného favorita z Frýdku-Místku. 

Z pověření Šachového svazu České republiky uspořádal Šachový klub Zlín a Univerzita Tomáše Bati Zlín Mistrovství ČR v šachu školních družstev. Tato akce proběhla ve dnech 21. – 22. 6. v Kongresovém centru, pod záštitou hejtmana Zlínského kraje, primátora Zlína a rektora Univerzity T. Bati. Na toto republikové klání si vybojovalo účast 32 čtyř členných týmů. Poprvé v historii si z krajského kola vybojoval účast i celek z okresu Bruntál a to družstvo mladších žáků ZŠ Janáčkovo náměstí 17 Krnov. Družstvo pod vedením nehrajícího kapitána Ing. Pavla Čecha svým výkonem potvrdilo vzrůstající úroveň šachového hnutí na Krnovsku, v rámci Krajského tréninkového centra mládeže. Jan Šlachta, Tomáš Novák, Petr Čech a Patrik Zámarský byli po prvním hracím dnu na skvělém 6. místě. Druhý den jim vyšel ještě lépe. Válcovali jednoho soupeře za druhým a nestačili jen na jasného favorita z Frýdku-Místku. Druhé místo je historický úspěch.

výsledky

tabulka s výkony jednotlivých hráčů

Archivy