Celé prázdniny se na hřišti sportovalo

Celé léto jsme na hřišti u naší školy sportovali. Začali jsme kopanou motivovanou EUREM 2016 ve Francii hned 1. července 2016. Při příležitosti 31. letní olympiády v Rio de Janeiru jsme uspořádali ve dnech 6. srpna až 21. srpna 4. ročník Janáčkovy olympiády pro děti od šesti do čtrnácti let.

Celé léto se na sportovním hřišti u naší školy sportovalo. Začali jsme kopanou motivovanou EUREM 2016 ve Francii hned 1. července 2016. Ve dvojzápase se utkaly dva týmy hráčů nad 15 let. V obou zápasech zvítězil tým Lukáše Bučka nad týmem Davida Svobody 6:1 a 4:3. 

Při příležitosti 31. letní olympiády v Rio de Janeiru jsme uspořádali ve dnech 6. srpna až 21. srpna 4. ročník Janáčkovy olympiády pro děti od šesti do čtrnácti let. Děti jsme rozdělili do tří věkových kategorií : „MINIŠPUNTY“ /6 až 8 let /, „PIŠPUNTY“ /9 až 10 let/ a „ŠPUNTY /11 až 14 let/.

Realizovali jsme tyto disciplíny : zápasy v kopané na hřišti i v hale, slalom s míčem, žonglování s míčem, střelbu míčem na dřevěnou figurínu – Karla, střelbu míčem na zavěšené kuželky, skok daleký s rozběhem, trojskok z místa, běh na 50 metrů, hody kriketovým míčkem do dálky a na cíl, florbal v hale, střelbu na koš basketbalovým míčem a šachové zápasy.

Všechny disciplíny byly v jednotlivých kategoriích vyhodnoceny a v pátek 18. srpna 2016 byly za účasti pana ředitele Mg. Karla Handlíře předány odměny nejlepším olympijským univerzálům.

Dopadlo to následovně:

kategorie „MINIŠPUNTI“ :

1.místo – Jonáš Odstrčil
2.místo – Kuba Jankovský
3.místo – Luboš Hasmanda

kategorie „PIŠPUNTI“ :

1.místo – Denis Petkovský
2.místo – Jáchym Odstrčil
3.místo – Vendula Ostráková

kategorie „ŠPUNTI“ :

1.místo – Kuba Velký
2.místo – Samuel Gal
3.místo – Dan Launer

Celkem se sportovních soutěží zúčastnilo kolem 40 dětí, což můžeme vidět z přiložených fotografií.

Děkuji všem malým i velkým sportovcům za účast, zápal pro sport i fair play přístup. Olympiáda v RIU končí a nám pomalu končí letošní prázdniny. Sportovat ale budeme i nadále.

S pozdravem, Zdeněk Welna.

Archivy