Bylo – nebylo… I potkala se próza s poezií…

Dne 30. listopadu 2016 se na naší škole konalo školní kolo recitace v jazyce ruském. Své síly se rozhodli změřit ti, kteří propadli kouzlu jazyka ruského a studují ruštinu jako svůj druhý cizí jazyk. Do soutěže „krásy ruského slova“ se přihlásilo celkem 27 bojovníků z druhého stupně naší školy. A vězte, bylo se na co dívat.

Dne 30. listopadu 2016 se na naší škole konalo školní kolo recitace v jazyce ruském. Své síly se rozhodli změřit ti, kteří propadli kouzlu jazyka ruského a studují ruštinu jako svůj druhý cizí jazyk. Do soutěže „krásy ruského slova“ se přihlásilo celkem 27 bojovníků z druhého stupně naší školy. A vězte, bylo se na co dívat.

Hodnoceným úkolem každého soutěžícího bylo mimo jiné představit sám sebe několika větami, povyprávět o svých zájmech a seznámit porotu a samozřejmě diváky se svým textem. Porota měla velmi těžké rozhodování. Oceňovala nejen znalost textu a jeho zařazení k poezii či próze, ale především správnou ruskou artikulaci, kultivovanost projevu a celkový umělecký dojem. Žáci byli rozděleni do tří kategorií na začínající ruštináře, mírně pokročilé a pokročilé. Nezávisle na věku a zkušenostech přednesli soutěžící své texty velmi přirozeně, kultivovaně, každý originálně a po svém. Všichni recitátoři se zhostili svého úkolu zodpovědně a s veškerou ctí.

Přejeme z celého srdce všem našim mladým kreativním recitátorům mnoho úspěchů v dalších soutěžních kláních. Nechť se vám daří, „bojovníci“!

Zde jsou naši nejlepší recitátoři:

V I. kategorii / začátečníci 6. ročník /

1. místo Lucie Malíšková 6. C
2. místo Viktorie Kovalová 6. C
3. místo Lenka Dlouhá 6. C, Barbora Vraspírová 6. A
4. místo Andrea Blahutová 6. C
Zvláštní cenu publika za originální přednes získala Andrea Blahutová z 6. C.

V I. kategorii / začátečníci 8. ročník /

1. místo Dominika Zembinská 8. M
2. místo Vojtěch Butora 8. B
3. místo Lada Kubaníková 8. M
4. místo Jana Kremplová 8. M
Zvláštní cenu poroty za kultivovaný přednes získal Dominik Kotásek z 8. M a cenu publika za výběr zajímavého textu obdržel Janis Simichanidis z 8. M.

Ve II. kategorii / mírně pokročilí /

1. místo Lucie Bůžková 9. A
2. místo Jiří Kovář 7. B
3. místo David Tyll 7. B
4. místo Daniel Šlachta 7. B
Zvláštní cenu za zaujetí publika získali Natálie Romanidu a Jakub Korabečný z 9. B a Tomáš Pyka z 9. M.

Ve III. kategorii / pokročilí /

1. místo Sára Plucnarová 8. A, Karolína Svrčinová 8. B
2. místo Lenka Hasmandová 8. A, Eliška Valentová 8. B, Barbara Vlasáková 8. M, Simona Kulová 8. M
3. místo Tereza Halířová 8. M
Zvláštní cenu poroty za pěknou ruskou artikulaci a originální podání prozaického textu získala Karolína Svrčinová z 8. B.
Zvláštní ocenění poroty za přednes dvou zajímavých textů a pěknou ruskou výslovnost získala Sára Plucnarová z 8. A.

Gratulujeme a přejeme mnoho štěstí a úspěchů v dalších soutěžích.

Text a foto: K. Lukszová