Futsal

Ve středu 30. 10. 2016 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola v halové kopané ve Městě Albrechticích. Své síly si změřili postupně proti ZŠ Město Albrechtice, ZŠ Krnov Žižkova a ZŠ Rýmařov. Žáci i přes prohru nad Rýmařovem si z turnaje odváží krásné druhé místo, spoustu zážitků a zkušeností.

V prvním utkání nastoupili proti domácímu týmu, kde po prvním patnáctiminutovém poločase bohužel prohrávali 2:0, do druhého poločasu nastoupili kluci naplno a i díky hattricku Semiana a gólu Šupáka stav utkání otočili na 2:4. Do druhého utkání proti krnovskému týmu, nastupovali kluci s respektem kvůli podzimní porážce ve fotbalu. První poločas byl z obou stran opatrný, vyrovnaný a po poločase byl výsledek 1:1 (Semian). Ve druhém poločase se snažili stav utkání převrátit na svou stranu a rychlými protiútoky se snažili vstřelit gól. Po krásné akci zakončil gólem Semian a druhý uklidňující pro náš tým zajistil Šupák. V závěru utkání sice jeden gól padl, ale do konce utkání stav udrželi a vyhráli 3:2. Ve třetím utkání je čekal zatím suverénní a neporažený tým Rýmařova. Už od první minuty bylo vidět, že to nebude jednoduché utkání, hráči Rýmařova našim žákům moc nedovolili a až na pár útoků na jejich bránu hráli spíše na naší polovině. I díky Tabachovi, který vychytal nespočet gólových šancí, skončil stav utkání jen 0:5.

Žáci i přes prohru nad Rýmařovem si z turnaje odváží krásné druhé místo, spoustu zážitků a zkušeností. Rýmařovu gratulujeme k postupu do dalšího kola. Žáky chválím, že se snažili a bojovali, až do konce.

Sestava:
Frank, Gothard, Pospíšil, Schober, Semian, Sovadina O., Sovadina P., Šupák, Tabach, Tyll

Konečné umístění:

1. místo ZŠ Rýmařov
2. místo ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí
3. místo ZŠ Město Albrechtice
4. místo ZŠ Krnov Žižkova

 

text a foto: Monika Veselková

Archivy