Předvánoční maratón

Zpěváci školního dětského sboru JANÁČKOVO BRUMENDO zažili pravý pěvecký maratón. Děti musely zvládnout během 14 dnů 6 vystoupení. Letošní shon byl velmi náročný. Pěvecky. Ale povedlo se na 1* a jsme v cíli.

Zpěváci školního dětského sboru JANÁČKOVO BRUMENDO zažili pravý pěvecký maratón. Děti musely zvládnout během 14 dnů 6 vystoupení. Letošní shon byl velmi náročný. Pěvecky. Ale povedlo se na 1* a jsme v cíli.

Začalo to 1. 12. na Mikulášském posezení ve škole. Zpěváci si s chutí zazpívali svůj vánoční program pro všechny pracovníky. Dětí jako smetí, opravdoví trpaslíčci s červenými čepičkami, sborovými tričky i vánočními svíčkami.

Dne 6. 12. děti reprezentovaly školu na náměstí. V mrazivém odpoledni účinkovaly na Adventních trzích, kde se vystřídaly u pódia s našimi staršími kamarády II. stupně Souborem alternativní hudby. Vystoupení bylo velmi povedené a pánům zvukařům děkujeme. Bylo nás přes 50 a užili jsme si to i v mrazu. Rodiče nám vytvořili úžasné fandící publikum u čaje a svařáčku.

Neopouštěj staré známe pro nové….je začátek známé písničky. Naši absolventi z I. stupně z mateřské školy Jiráskova nezapomněli na své menší kamarády a paní učitelky. Přijali jsme srdečné pozvání do školičky a zazpívali 8. 12. Paní ředitelka Danuta Mokrášová v roli Mikuláše nás krásně přivítala a obdarovala po vystoupení pěknými dárečky. Kouzelná atmosféra a báječná nálada. Děkujeme a někdy se zase budeme těšit na mrňousky z MŠ.

Nádherné zážitky jsme si odnesli z vystoupení 11. 12. v Evangelickém kostele. Adventní neděle jaksepatří. Důstojné vystoupení , povedený zpěv, úsměvy a společná radost z koncertování pěti pěveckých sborů. Kostel praskal ve švech, účast diváků veliká.

Dokážeme potěšit nejen mrňousky, ale i starší občany. Dne 12. 12. jsme se vydali do Domova seniorů společně s žákovským parlamentem a paní zástupkyní Hanou Wiedemanovou. Tak početný sbor ještě na jejich pódiu neviděli. Zazpívali jsme babičkám a dědečkům pro radost a popřáli „šťastné a veselé“.

Posledním letošním koncertem jsme uzavřeli náš maratón. 15. 12. jsme si zazpívali na Vánoční akademii v hale naší ZŠ. Chřipka řádí o 106, chyběla nám polovina zpěváků. Ale zvládli jsme to a chceme Vám všem popřát pohodové Vánoce.

Sbor také velmi děkuje paní učitelce Frankové za klavírní doprovod, dále paní učitelce Vaňkové za klarinetový doprovod. Protože je nás strašně moc a máme spoustu rekvizit, tak další díky patří paní Šteflové, protože na vystoupení se hodí každá pomocná ruka. Za organizační záležitosti, aby byli trpaslíčci oblečeni a na svých místech, děkujeme paní asistentce Janě Michl-Bernardové a paní učitelce Martině Jirouškové. Bez Vás by to opravdu nešlo. Obrovské díky patří panu Szászkovi za basový doprovod, aparaturu a věčně optimistické naladění.

Díky Vám všem a hlavně dětem, jsem ráda, že Vás mám.

Mgr. Martina Mrkvanová

video z Evangelického kostela