Laboratorní práce ukončila regionální kolo Mladého chemika

Již několikrát jsem vás informovala o soutěži Mladý chemik, proto tentokrát budu stručná. Tři děvčata z naší školy, J. Ječmenová, J. Boková a V.Studničková, se účastnila teoretické části soutěže, ze které postoupilo 34 účastníků do dalšího kola. Mezi postupujícími byly i J. Boková a V. Studničková. Organizátoři soutěže umožnili všem postupujícím účastnit se semináře v laboratořích Světa techniky v Ostravě.

Již několikrát jsem vás informovala o soutěži Mladý chemik, proto tentokrát budu stručná. Tři děvčata z naší školy, J. Ječmenová, J. Boková a V.Studničková, se účastnila teoretické části soutěže, ze které postoupilo 34 účastníků do dalšího kola. Mezi postupujícími byly i J. Boková a V. Studničková. Organizátoři soutěže umožnili všem postupujícím účastnit se semináře v laboratořích Světa techniky v Ostravě. O tom, jak si ho holky užily, vás informovaly ve svém vlastním článku, za který jim velmi děkuji.

Laboratorní kolo se konalo opět na SPŠCh ak. Heyrovského v Ostravě, kam jsme se s děvčaty vypravily v pátek 27.1.2017. Holky mohly zúročit své nově nabyté zkušenosti z předchozího semináře a popraly se s laboratorním úkolem. Tím bylo určení neznámé látky v roztoku.
V souboji mezi laboratorními stoly se holky rozhodně nenechaly zahanbit. Veronika se umístila na 8. místě a Julie na 28. místě. V celkovém součtu krajského kola pak Veronika obsadila krásné 5. místo a Julie 29. místo. Oběma děvčatům velmi gratulujeme. Cesta k úspěchu nebyla jednoduchá a holky do soutěže věnovaly spoustu svého volného času.
Slavnostní vyhlášení krajského kola proběhne oficiálně v sále GONGu ve Světě techniky v Ostravských Vítkovicích. Přejeme děvčatům, aby si příjemné a slavnostní chvíle po zásluze užily.

výsledková listina

Text: I.Štěpánková