Lyžujeme pro radost

Dětí, které projevily zájem o bílý sport každým rokem přibývá a my z toho máme samozřejmě velikou radost. V letošním školním roce byl o 5 – denní lyžařský kurz pořádaný pro školní družinu obrovský zájem. Bohužel nebylo v našich silách uspokojit všechny zájemce. Denně vyjíždělo na zasněžené kopce ve Vrbně Pod Pradědem čtyřicet nadšených lyžařů a snowboarďáků.

Dětí, které projevily zájem o bílý sport každým rokem přibývá a my z toho máme samozřejmě velikou radost. V letošním školním roce byl o 5 – denní lyžařský kurz pořádaný pro školní družinu obrovský zájem. Bohužel nebylo v našich silách uspokojit všechny zájemce. Denně vyjíždělo na zasněžené kopce ve Vrbně Pod Pradědem čtyřicet nadšených lyžařů a snowboarďáků. Výuka probíhala primárně v dětském lyžařském parku s lanovým vlekem a lyžařským kobercem. Kurz probíhal vždy v odpoledních hodinách v termínu od 6.2 do 10.2.2017. Náplní kurzu byla skupinová výuka lyžování a snowboardingu, přizpůsobená dětem školního věku. Cílem bylo osvojení si základních lyžařských dovedností, popř. jejich rozvoj, formou zábavných her na sněhu. Všechny děti, které na kurz jezdily, byly velmi šikovné a učenlivé. Největší pokrok byl vidět u úplných začátečníků. Zkušenější lyžaři pilovali techniku a prohlubovali si již získané lyžařské dovednosti. Každopádně základní výuku dle již získaných dovedností zvládly všechny děti na výbornou. Pochvala patří všem instruktorům, kteří se celý týden trpělivě dětem věnovali. Poslední den se přijeli na své šikovné ratolesti podívat babičky, dědečkové, strýcové, tety, ale hlavně rodiče, kteří svým dětem denně s pečlivostí připravovali všechny potřebné věci k lyžování. Kurz byl zakončen krátkou jízdou zručnosti, ve které obstály na výbornou všechny děti.

další fotografie z lyžáku

text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy