Velikonoce ve ŠD

Ve středu 5.dubna děti ze 4.oddělení ŠD očekávaly příchod pana Bodešínského, který si pro děti připravil velikonoční dílny. První úkol zněl „nasbírat pampeliškové lístky“. To se hned začaly v hlavičkách dětí spřádat nejrůznější teorie, co s nimy budou dělat. A uhádly správně. První vajíčko si zkusily vyzdobit obtisky právě z těhle jarních lístků a to akrylátovými barvami.

A následovaly další možnosti, jak si netradičně vajíčko vyzdobit. A tak děti vytvářely nejrůznější vzory z drobounkých těstovin, ovesných vloček, hrášku nebo pepře. Kromě vlastnoručně vyzdobených kraslic, si tak i procvičily jemnou motoriku rukou.
Nakonec si ozdobily další vajíčko ornamentem z koženky, která měla motiv motýlka a kytičky.
Myslím, že jsme si společně odpolední tvoření hezky užili, za což si děti zasloužily sladkou odměnu – a bylo to….zase vajíčko…ale tentokrát celé z čokolády.

Děkuji tímto panu Bodešínskému za čas, který nám věnoval.

Text a foto: Okapalová L.

Následující