Wenn du Lust hast …

Dne 29. března 2017 se na naší škole konalo školní kolo recitace v jazyce německém. Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 14 němčinářů II. stupně. Soutěžící měřili své síly ve vyprávění o sobě a svých zájmech, hodnoceným úkolem každého soutěžícího bylo také představení soutěžního textu. Letos dominovala poezie.

Dne 29. března 2017 se na naší škole konalo školní kolo recitace v jazyce německém. Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 14 němčinářů II. stupně. Soutěžící měřili své síly ve vyprávění o sobě a svých zájmech, hodnoceným úkolem každého soutěžícího bylo také představení soutěžního textu.

Letos dominovala poezie. Recitátoři přednášeli o ročních obdobích, o módních doplňcích, povoláních, členech rodiny a hudebních nástrojích. Oceňováno bylo nejen správné podání textu, znalost německých slovíček a zařazení textu k poezii, avšak především správná německá artikulace a celkový umělecký dojem.

Sváteční odpoledne zahájil procítěným kultivovaným projevem a svou přirozenou perfektní němčinou Daniel Sewerin, kterého jsme přivítali jako speciálního hosta soutěže.

I. kategorie – začátečníci

1. místo Barbora Suchá
2. místo Dominik Bláha
3. místo Tomáš Piatek a František Šuly

Zvláštní cenu publika za výběr textu a výbornou německou výslovnost získali Marek Novák a Lukáš Polanský.

II. kategorii – pokročilí

1. místo Jana Houbová
2. místo Lucie Gadasová

Zvláštní ocenění poroty za precizní kultivovaný projev a krásnou němčinu obdrželi Daniel Sewerin a Daniela Jošková.

Gratulujeme všem a přejeme mnoho štěstí a úspěchů v dalších soutěžích.

text a foto: K. Lukszová

Archivy