Mc Donald´s Cup 2017

Začátek května patřil fotbalu. Letošního jubilejního 20. ročníku soutěže se naše škola opět zúčastnila v obou věkových kategoriích. Mladším žákům (1.,2, a 3. třídy) se podařilo probojovat do okresu. Po úvodním prohraném zápase s favorizovaným Vrbnem se kluci vyhecovali ke skvělým výkonům a vyhrávali jeden zápas za druhým.

Začátek května patřil fotbalu. Letošního jubilejního 20. ročníku soutěže se naše škola opět zúčastnila v obou věkových kategoriích. Starší žáci (4. a 5. třídy) hráli ve dvou soutěžních skupinách. Po jednom vítězství, dvou remízách a jedné prohře jsme obsadili třetí místo ve skupině a páté místo z dvanácti celkově. Na postup do okresního kola to bohužel nestačilo. Mladším žákům (1.,2, a 3. třídy) se do okresu probojovat podařilo. Zde se hrálo systémem každý s každým. Po úvodním prohraném zápase s favorizovaným Vrbnem se kluci vyhecovali ke skvělým výkonům a vyhrávali jeden zápas za druhým. Vítězné tažení našeho týmu zastavilo až družstvo Rýmařova v posledním zápase o 1. místo, kdy nám k  postupu do kraje stačila pouhá remíza. Kluci dali do hry všechno, co měli a síly byly téměř vyrovnané. Štěstí se však nakonec přiklonilo na stranu soupeře. Získali jsme krásné 2. místo a všem našim reprezentantům děkujeme!

text a foto: Zdeněk Škůrek