Píle a odhodlání přinesly Verči vítězství v krajském kole biologické olympiády

Více než 100stránkový text, obtížný a na čas náročný vstupní úkol, přes dvě stovky organizmů k poznání a velká konkurence v okresním kole. To vše byly překážky, které musela Veronika Studničková z 9.M překonat, aby mohla postoupit do krajského kola biologické olympiády.

Více než 100stránkový text, obtížný a na čas náročný vstupní úkol, přes dvě stovky organizmů k poznání a velká konkurence v okresním kole. To vše byly překážky, které musela Veronika Studničková z 9.M překonat, aby mohla postoupit do krajského kola biologické olympiády.

Ve středu 17.5.2017 jsme se s Verčou vypravily do ostravského centra přírodovědců Korunka, aby mohla změřit své znalosti a vědomosti s dalšími 23 žáky z celého Moravsko-slezského kraje. Soutěž byla, jak jinak, než náročná.

První částí byl test, který měl zjistit vědomosti, které žáci nabyli studiem učebního textu a předchozího studia biologie. Tento test trval 60min. Další částí byla laboratorní práce zaměřená na poznávání a zakreslování pylových zrn rostlin. Poslední částí byla „poznávačka“ 20 rostlin a 20 živočichů.

Verča se všech úkolů zhostila s přehledem a odhodláním. A odměnou za její píli bylo první místo, které bylo velmi suverénní. Zvítězila totiž s obrovským náskokem 19,5 bodu na druhou příčku. Odměnou byl nejen diplom, ale také možnost účastnit se 14denního Letního odborného soustředění Biologické olympiády v Běstvině. Toto soustředění bylo pro Verču velkou motivaci, neboť se ho zúčastnila již dvakrát a program přednášek a terénních cvičení je vždy velmi bohatý.

Celkovou výsledkovou listinu krajského kola si můžete prohlédnout ZDE. Pokud budete mít zájem nahlédnout do textu, kterým se soutěžící museli prokousat, máte možnost ZDE.

Veronice děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme jí mnoho úspěchů v dalším studiu nejen biologických oborů.

Text a foto: I. Štěpánková

 

 

 

 

Archivy